4 niedziela Adwentu 24.12.2023

4.Niedziela Adwentu – 24.12.2023 Wigilia Bożego Narodzenia

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Jest to zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o g. 17.00 – to czas naszych tradycyjnych spotkań wigilijnych podczas których starajmy się zachować  jej religijny charakter na który składają się: odczytanie fragmentu ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. W  kościele znajduje się Światełko betlejemskie, które może także zapłonąć na świecach CARITAS w naszych domach podczas Wigilii. Po Mszach świętych można zabrać do domu Betlejemskie Światło Pokoju (obok chrzcielnicy).

O północy zapraszamy na Pasterkę w kościele parafialnym w Babicach, a w kaplicy w Rozkochowie o godz. 22.30. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS

3. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. wg porządku niedzielnego w kościele parafialnym o godz. 8.00, 11.00 i 17.00, w kaplicy w  Rozkochowie o godz. 9.30. Składka przeznaczona na świętopietrze.

4. We wtorek święto św. Szczepana męczennika. Msze św. o g. 8.00 i 11.00 w kościele parafialnym i o 9.30 w kaplicy w Rozkochowie. Nie będzie Mszy św. o  g. 17.00. Składka w tym dniu przeznaczona na UPJPII w Krakowie.

5. W środę święto św. Jana Ewangelisty. Na Mszach św. poświęcenie wina.

6. W czwartek święto świętych młodzianków męczenników.

7. Za tydzień w niedzielę ostatni dzień bieżącego roku. O godz. 16.00 Nieszpory i modlitwy dziękczynno-przebłagalne za miniony rok. Serdecznie zapraszamy.

8. Po świętach Bożego Narodzenia odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska zaplanowana od 27 grudnia do 30 stycznia. Jej głównym celem jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo dla domowników a dla kapłana okazja do poznania parafian i ich codzienności. W tym czasie kancelaria parafialna będzie czynna po Mszy św. porannej. W pilnych sprawach proszę dzwonić na nr tel. Komórkowego: 663 933 636. Jeśli nie będę mógł odebrać to oddzwonię. W zakładce AKTUALNOŚCI na stronie internetowej będą się pojawiać informacje dotyczące ewentualnych zmian gdyby zaszły okoliczności nieprzewidziane w  harmonogramie kolędy.

W CZASIE KOLĘDOWYM NIE BĘDZIE MSZY ŚW. W CZWARTKI W ROZKOCHOWIE

WIZYTA DUSZPASTERKA

27.12 śr     g. 9.00       Babice: ul. Krakowska od poczty w stronę Wygiełzowa i powrót drugą stroną do skrzyżowania z ul. Zakopiańska

28.12 cz     g. 9.00       Babice: ul. Krakowska od ul. Zakopiańskiej stroną prawą w kierunku Kwaczały i ul. Włosieńska

29.12 pt     g. 9.00       Babice: ul. Krakowska od Kwaczały strona lewa w kierunku kościoła i ulice przyległe

30.12 sb    g. 9.00       Babice: ul. Bliska, Zakopiańska, początek ul. Piastowskiej, os. Kwiatowe, Łącznik, Anny

-----------------------------------------------------------------------------------------

2.01 wt      g. 12.00     Babice: ul. Jagiełły, Osiedlowa

3.01 śr       g. 14.00     Babice: ul. Orzeszkowej, Jagodowa

4.01 cz       g. 12.00     Babice: ul. Św. Józefa, Stroma, Zamkowa, Parkowa

10. W ostatnim tygodniu w naszym kościele odbyły się pogrzeby śp. Czesława Sikory i śp. Jana Filipka z Rozkochowa oraz śp. Mieczysława Piwowarczyka z Babic.

2023-12-24