Ogłoszenia VII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z nałogów. Po Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

2. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą w tym dniu w Babicach o godz. 7.00, 9.00 i 17.00 oraz w Rozkochowie o godz. 17.00. Obowiązuje post ścisły, czyli co do ilości i jakości. W przedsionku kościoła będzie wystawiona puszka na Jałmużnę Postną.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, w Rozkochowie w czwartki o godz. 17.00
  • Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.00, a zaraz po nich Msza św. W czasie Gorzkich żali będzie zbierana składka na kwiaty do grobu Pańskiego. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4.  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma obowiązek uczestniczyć w Gorzkich żalach i Drodze krzyżowej.

5.  W naszej archidiecezji w środę popielcową rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

6.  W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy wytrwania w postanowieniach i wyrzeczeniach wielkopostnych.

2023-02-19