Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakr., litania do NSPJ. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj także przyjęcie nowych ministrantów i scholistek na Mszy świętej o godz. 11.00.

• poniedziałek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i organistów
  • środa – św. Andrzeja Dung Lac i towarzyszy

3. W przyszłą niedziele rozpoczyna się Adwent. Roraty w tygodniu będą o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a szczególnie dzieci z lampionami. Dzieciom będą rozdawane obrazki, które naklejamy na plansze. Kto będzie miał wszystkie obrazki na koniec rorat dostanie nagrodę. Prosimy, aby dzieci przynosiły wycięte świece wielkości 10 cm podpisane nazwiskiem i adresem. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Matki Bożej.

4. Od wielu Caritas prowadzi akcję „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” polegającą na rozprowadzaniu świec wigilijnych z których dochód przeznaczony  jest na pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin. Jest to ofiara naszego serca. Koszt wyprodukowania świecy 7 zł. Można je nabywać od dzisiaj w zakrystii

5. Od tego tygodnia p. kościelny i organista roznoszą opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie i złożenie im ofiary jako częściowego wynagrodzenia za ich prace w naszym kościele. Ze względu na panującą epidemię nie musimy zapraszać ich do środka, ofiarę można złożyć w drzwiach.

6. W środę o godz. 18.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i Szafarzy w sprawie synodu, który odbywa się w naszej archidiecezji.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia.

2021-11-20