Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 16.30. Dzieci otrzymują obrazki do zbierania. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych, a szczególnie dzieci komunijne i młodzież bierzmowaną.

2. W poniedziałek przeżywamy Uroczystość NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00 a w Rozkochowie o godz. 18.00. Choć jest to dzień pracy i szkoły postarajmy się przyjść do kościoła i zachować świąteczny charakter tego dnia.

3. W tym tygodniu przypada:

• Środa – św. Filipa Nereusza, kapłana
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Sobota  – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

4. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. W czwartek 03.06 przypada Uroczystość Bożego Ciała połączona z procesją do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

• I ołtarz – przy kościele – mieszkańcy Olszyn
  • II ołtarz – przy drodze – mieszkańcy ul. Wyszyńskiego, Orzeszkowej, Konopnickiej, Skłodowskiej, Laskowej
  • III ołtarz – przy figurce św. Józefa – mieszkańcy Wygiełzowa
  • IV ołtarz – przy Fundacji – mieszkańcy Rozkochowa.

Do niesienia baldachimu prosimy górników. Osoby niosące baldachim, feretrony, figurki, poduszki prosimy o ich przygotowanie i oczyszczenie przed procesją. Do udziału w procesji zapraszamy serdecznie dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatków, młodzież bierzmowaną, wszystkich parafian.

5. Zakończył się Biały Tydzień. Dziękujemy dzieciom za uczęszczanie przez cały tydzień na swoją Msze świętą, a ich rodzicom za dar ołtarza w wysokości 2000 zł. Przy tej okazji dziękujemy ks. Dariuszowi za przygotowanie dzieci do I komunii świętej, ks. Bronisławowi za pomoc przy spowiedzi i udzielaniu komunii oraz panu organiście i kościelnemu.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych przyjmujemy intencje Mszalne na miesiąc październik, listopad, grudzień. Prosimy o wybieranie także Mszy w tygodniu, a nie tylko w niedzielę, aby każdy mógł skorzystać z niedzielnej eucharystii.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy opieki Matki Bożej, błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego oraz zdrowia na każdy dzień. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

2021-05-23