III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na misje.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, w Rozkochowie w czwartki o godz. 16.30
  • Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.00, a po nich Msza św., w czasie Gorzkich żali będzie zbierana składka na kwiaty do grobu Pańskiego. Na bocznym ołtarzu będzie wystawiona puszka na Jałmużnę Postną. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary do kopert będą przeznaczone na zapłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła, rachunek za prąd wyniósł ponad 9 tysięcy za jeden miesiąc.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

5. W minionym tygodniu przyszło na parafię pismo z Sanepidu o rzekom nieprzestrzeganiu zasad sanitarnych w naszym kościele. Dotyczyło nie noszenia maseczek przez kościelnego i księdza w czasie zbierania składki oraz nie posiadania maseczki przez księdza odprawiającego Msze świętą w ubiegłą niedzielę o godz. 11.00 mimo wyraźnych objawów infekcji (kaszel, katar). Oba ta zarzuty są nieprawdziwe, co może poświadczyć każdy kto uczestniczył w tej Mszy świętej w naszym kościele oraz oglądał transmisje tej Mszy świętej. Z ubolewaniem więc stwierdzamy, że zarzuty te zostały skierowane pod naszym adresem w sposób oszczerczy i krzywdzący, zarówno księży pracujących w parafii jak i służbę kościelną. Nie miały na celu zapewnienia bezpieczeństwa, a jedynie czyjąś złośliwość i szerzenie nieprawdziwych informacji. Przykre jest to, że osoba ta nie dość, że podała fałszywe informacje, to jeszcze wysłała je do organu Powiatowej Stacji Sanitarnej.

Na przyszłość wobec takich osób będziemy zmuszeni wystąpić na drogę sądową, aby nie powtarzały się sytuacje szkalowania księży i pracowników parafii.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia. Szczególne życzenia dla wszystkich Pań, które jutro mają swoje święto, aby Maryja wzór prawdziwej Niewiasty otaczała je swoją opieką na każdy dzień.

2021-03-07