II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021

1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Ad Gentes, czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami, przeżywana pod hasłem „Żyjemy Eucharystią”. Dlatego za tydzień będzie zbiórka do puszek na misje. Można także wysłać sms na nr 72032 o treści MISJE.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, w Rozkochowie w czwartki o godz. 16.30
  • Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.00, a po nich Msza św., w czasie Gorzkich żali będzie zbierana składka na kwiaty do grobu Pańskiego. Na bocznym ołtarzu będzie wystawiona puszka na Jałmużnę Postną. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Przypominamy dzieciom komunijnym i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o obowiązkowej niedzielnej Mszy św. oraz piątkowej drodze krzyżowej. Dzieci komunijne zgłaszają sie po niedzielnej Mszy św. oraz drodze krzyżowej po obrazki do zakrystii.

4.  W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, ponadto:

• w Rozkochowie w czwartek od godz. 16.00, potem droga krzyżowa i Msza św.
  • w Babicach w piątek od godz. 16.00, potem 16.30 droga krzyżowa i Msza św.

Przypominamy dzieciom z klasy IV o odprawieniu nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca, które powinno się odprawić po I komunii świętej.

5.  W tym tygodniu w czwartek przypada także święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji.

6.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy wytrwania w postanowieniach i wyrzeczeniach wielkopostnych.

2021-02-28