Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakr., litania do NSPJ. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.

• wtorek – św. Andrzeja Dung Lac i towarzyszy

3. W przyszłą niedziele rozpoczyna się Adwent. Roraty w tygodniu będą o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a szczególnie dzieci z lampionami. Dzieciom będą rozdawane obrazki, które naklejamy na plansze. Kto będzie miał wszystkie obrazki na koniec rorat dostanie nagrody. Prosimy, aby dzieci przynosiły serduszka wielkości 10 cm podpisane nazwiskiem i adresem. Po Mszy św. będą losowanie figurki Matki Bożej.

4. Od wielu Caritas prowadzi akcję „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” polegającą na rozprowadzaniu świec wigilijnych z których dochód przeznaczony  jest na pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin. Jest to ofiara naszego serca. Można je nabywać od dzisiaj.

5. Od zeszłego tygodnia p. kościelny i organista roznoszą opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie i złożenie im ofiary jako częściowego wynagrodzenia za ich prace w naszym kościele. Ze względu na panującą epidemię nie musimy zapraszać ich do środka, ofiarę można złożyć w drzwiach. Program roznoszenia opłatków na najbliższy tydzień, początek godz. 9.00:

Pan organista:

• poniedziałek 23 listopada – Babice: ul. Skłodowskiej, Konopnickiej, Jagodowa, Laskowa
  • wtorek 24 listopada – Babice: ul. Orzeszkowej, Wyszyńskiego
  • środa 25 listopada - Babice: ul. Krakowska od ul. Zakopiańskiej strona prawa w kierunku Kwaczały i ul. Włosieńska
  • czwartek 26 listopada – Babice: ul. krakowska od Kwaczały strona lewa oraz ulice przyległe w kierunku kościoła
  • piątek 27 listopada – Babice: ul. Zakopiańska, Jagiełły, Anny, os. Kwiatowe, Piastowska, Osiedlowa

Pan kościelny:

• poniedziałek 23 listopada – Wygiełzów: ul. Lipowiecka od ronda w kierunku Płazy wraz z ul. Harcerską, Bukową powrót stroną lewą do ronda
  • wtorek 24 listopada – Wygiełzów: ul. Grodzisko, Poniatowskiego, Kasprowicza, Browarna

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia.

2020-11-22