Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła

1. Trwa miesiąc październik, zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 16.30.

2. Dzisiaj wspominamy św. Łukasza, ewangelistę, patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w tym szczególnym czasie epidemii o lekarzach, pielęgniarkach i tych wszystkich, którzy opiekują się chorymi, niech św. Łukasz ma ich w swej opiece.

3. Także dzisiaj przeżywamy Niedzielę misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny – składka przeznaczona na cele misyjne. A za tydzień na budownictwo sakralne.

• poniedziałek – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika
  • wtorek – Uroczystość Św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • czwartek – św. Jana Pawła II, papieża

5. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy po każdej Mszy św. Przy tej okazji przypominamy o konieczności opłat cmentarnych na każde 20 lat.

6. W przyszłą niedzielę przeżywamy Rocznicę Poświecenia Kościoła Własnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najśw. Sakramentu o uroczyste Te Deum. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę będzie zmiana czasu z letniego na zimowy.

7. W związku z wejściem nowych ograniczeń ilości osób w naszym w kościele do 100  od przyszłej niedzieli będą dodatkowe Msze św. o godz. 12.00 i 15.00. Przypominamy o obowiązku zasłaniani ust i nosa oraz dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu 1.5 metra między osobami.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa. Jest także dostępny miesięcznik dla młodszych dzieci Staś w cenie 8 zł.

9. Na kwiaty do puszek zebrano 1292.67 zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia.

2020-10-18