Ogłoszenia XVIII Niedziela Zwykła

1. Trwa miesiąc październik, zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 16.30. Dzieci otrzymują obrazki do układania. Kto będzie miał wszystkie obrazki na zakończenie przewidziane są nagrody.

2. Dzisiaj na Mszy św. w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci MB Różańcowej, sumę odpustową o godz. 11.30. odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Andrzej Zwoliński. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się od uświetnienia dzisiejszej uroczystości odpustowej.

3. Także dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski, młodzież będzie zbierać przed kościołem ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również jest to druga niedziela miesiąca ofiary do kopert będą przeznaczone na dalszą spłatę drugiego bocznego ołtarza, za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień niedziela misyjna – składka przeznaczona na cele misyjne.

• wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
  • czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • piątek – św. Jadwigi Śląskiej
  • sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

5. Dzisiaj 3 dzień Triduum przed bierzmowaniem o godz. 16.30, zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. Na Mszy św. będzie wręczenie krzyży przez rodziców, które później poświęci ks. abp w czasie bierzmowania.

6. W poniedziałek (jutro) różańca nie będzie, młodzież przychodzi pół godziny wcześniej przed bierzmowaniem na 16.30 w odświętnych strojach, dotyczy to także świadków.

7. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy po każdej Mszy św. Przy tej okazji przypominamy o konieczności opłat cmentarnych na każde 20 lat.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nowy numer Małego Gościa. Jest także dostępny nowy miesięcznik dla dzieci Staś w cenie 8 zł.

2020-10-11