Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła

1. Trwa miesiąc październik, zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 16.30. Dzieci otrzymują obrazki do układania. Kto będzie miał wszystkie obrazki na zakończenie przewidziane są nagrody.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych z klasy III, a po Mszy spotkanie dla rodziców w kościele.

3. Za tydzień w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci MB Różańcowej, sumę odpustową o godz. 11.30. odprawi i kazania wygłosi ks. Dariusz Nawara z Zatora. Zapraszamy do udziału dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne, osoby niosące feretrony.

4. Także w przyszłą niedzielę przeżywamy już XX Dzień Papieski, młodzież będzie zbierać przed kościołem ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również jest to druga niedziela miesiąca ofiary do kopert będą przeznaczone na dalszą spłatę drugiego bocznego ołtarza. W miesiącu wrześniu było 168 kopert w których zebrano 11.320 zł, za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

• poniedziałek –św. Faustynę, dziewice
  • środa – MB Różańcowej
  • piątek – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

6. Młodzież przed bierzmowaniem będzie przez trzy dni (piątek, sobotę, niedzielę) przeżywać  Triduum przygotowujące ich do przyjęcia sakramentu Dojrzałości. Młodzież przychodzi na różaniec na godz. 16.30, potem Msza św. i próba w kościele.  W niedzielę przychodzą wraz z rodzicami i na Mszy św. o godz. 17.00 będzie wręczenie krzyży przez rodziców, które później poświęci ks. bp w czasie bierzmowania. Spowiedź dla bierzmowanych i ich rodzin będzie w sobotę od 15.30 d0 16.30.

7. Zapraszamy chłopców chętnych do służenia w poniedziałek na godz. 15.30 do domu parafialnego, a dziewczynki chętne na scholkę w sobotę na godz. 9.00.

8. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy po każdej Mszy św.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nowy numer Małego Gościa, dostępny jest nowy miesięcznik dla młodszych dzieci Staś w cenie 8 zł.

10. Dzieci zachęcamy do zabierania z zakrystii obrazków z niedzielną ewangelią.

11. Podziękowania p. Gaździkowi z Olszyn za wykonanie i przekazanie dekoracji do naszego kościoła. Także gorące  podziękowania składamy rodzicom dzieci komunijnych z klasy czwartej za dar ołtarza złożony przy okazji I Komunii.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia.

2020-10-04