Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Rocznicę I Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00. 12 dzieci z klasy V uroczyście odnowi swoją przyjaźń z Panem Jezusem. Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz ich rodzin.

2. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa codzienne o godz. 16.30, zaraz potem Msza święta.  W Rozkochowie różaniec o godz. 17.00 z wyjątkiem czwartków – wtedy najpierw Msza św. o godz. 17.00 a potem różaniec. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym pięknym nabożeństwie, szczególnie dzieci przygotowujące się do I komunii świętej i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Dzieci będą otrzymywać obrazki do układania. Kto będzie miał wszystkie obrazki na zakończenie przewidziane są nagrody.

• poniedziałek –św. Wacława, męczennika
  • wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriele i Rafała
  • środa – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy
  • piątek – świętych Aniołów Stróżów

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych z klasy III, a po Mszy spotkanie dla rodziców w kościele.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godzinny przed Mszą św. Dodatkowo w czwartek w Rozkochowie od godz. 16.30 i potem Msza św. W Babicach w czwartek od godz. 16.00, a w piątek od 15.30 – 16.30 potem różaniec i Msza św.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ze wszystkich klas w piątek po Mszy św. w kościele.

6. W najbliższy piątek w budynku fundacji Viribus Unitas o godz. 18.00. odbędzie się koncert ewangelizacyjny zespołu „Wyrwani z Niewoli”, na który zapraszamy  młodzież naszej parafii, bierzmowani uczestniczą w koncercie obowiązkowo.

7. Spotkanie kandydatów na ministranta z poniedziałek o godz. 15.30 w domu parafialnym, a w sobotę spotkanie dziewczynek na scholkę o godz. 9.00.

8. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich świętych można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe po każdej Mszy św. w niedziele i dni powszednie. Ofiara na wypominki jednorazowe jest dowolna, a na roczne za jednego zmarłego jest taka jak intencja mszalna. Za zmarłych wypominanych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. oraz w każdy drugi piątek miesiąca odprawiana jest Msza św.

Przy tej okazji pamiętajmy o porządkach na grobach naszych bliskich. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę, bo trzeba wywieść pojemniki na śmieci przed Wszystkimi Świętymi. Pamiętajmy również o opłatach za groby ( opłacamy je raz na 20 lat), abyśmy mogli z czego opłacić śmieci cmentarne, które są bardzo drogie.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nowy numer Małego Gościa. Od dzisiaj jest także dostępny nowy miesięcznik dla dzieci Staś w cenie 8 zł.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia, gratulujemy 10 nowym lektorom pobłogosławionym wczoraj do tej funkcji w naszej parafii.

2020-09-27