O Parafii 500-lecie Aktualności Ogłoszenia Intencje Galeria Grupy parafialne Sakramenty Cmentarz Kontakt

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. W dzisiejsze święto pamiętamy w modlitwach o naszych Mamach, aby Pan błogosławił żyjącym a zmarłe obdarzył szczęściem wiecznym.
  2. W środę wsp. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i zaraz po procesji około 12.00 oraz o 17.00, w Rozkochowie o 13.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
  • I ołtarz – przy kościele – mieszkańcy Olszyn
  • II ołtarz – przy drodze – mieszkańcy całej ul. Krakowskiej
  • III ołtarz – przy figurce św. Józefa – mieszkańcy Wygiełzowa
  • IV ołtarz – przy Fundacji – mieszkańcy Rozkochowa

Do niesienia baldachimu prosimy górników. Prosimy o udekorowanie domów na trasie ołtarzy. Także prosimy strażaków z Babic i Rozkochowa o pomoc policji w kierowaniu ruchem podczas procesji.  W tym dniu za udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Składka z tego dnia przeznaczona jest na budownictwie sakralne w naszej Archidiecezji.

1. Tradycyjnie zapraszamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. Po procesji będzie od razu Msza święta. Prosimy o noszenie baldachimu w poszczególne dni:
  • Piątek – mężczyzn z Babic
  • Sobota – mężczyzn z Olszyn
  • Niedziela – mężczyzn z Wygiełzowa
  • Poniedziałek – mężczyzn z Rozkochowa
  • Wtorek – Strażaków OSP Babice
  • Środa – ojców dzieci komunijnych
  • Czwartek – Strażaków OSP Rozkochów

Zakończenie oktawy w czwartek z błogosławieństwem dzieci i poświęcenie wianków. Zapraszamy przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała dzieci sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci w strojach komunijnych, osoby noszące figurki i feretrony, baldachim, górników, strażaków, panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

1. W piątek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.
  2. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I soboty o g. 17.00.
  3. W sobotę 1 czerwca przeżywać będziemy niezwykły jubileusz naszej świątyni. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego o godz. 11.00. W czasie uroczystości będziemy dziękować Panu Bogu za to że wybrał to miejsce by przez wieki było miejscem spotkania ludzi z Bogiem a ludziom za ich troskę o świątynię. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. na terenie przykościelnym ok. 20-30 minutowy koncert Orkiestry Dętej PODSTOLICE,  następnie prezentacja historii kościoła w sali kinowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  4. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Ludwika Kurzaka z Babic.
  5. Polecajmy się opiece MB Babickiej na ten błogosławiony czas dla naszej wspólnoty.

2024-05-26

Kancelaria czynna:

wtorek i sobota:

środa i piątek:

(od października do marca)

(od kwietnia do września)