O Parafii 500-lecie Aktualności Ogłoszenia Intencje Galeria Grupy parafialne Sakramenty Cmentarz Kontakt

Ogłoszenia Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do modlitwy do Ducha Świętego. Po Mszy wieczornej spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

2. W poniedziałek przeżywamy Uroczystość NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00 a w Rozkochowie o godz. 18.00. Choć jest to dzień pracy i szkoły postarajmy się przyjść do kościoła i zachować świąteczny charakter tego dnia.

3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • Środa – święto Nawiedzenia NMP
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Dzień dziecka. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec codziennie po Mszy wieczornej będziemy odmawiać Litanie do Serca Pana Jezusa
  • Sobota  – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, to także I sobota miesiąca Nabożeństwo do Niepok. Serca NMP o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek spowiedź od godz. 17.30 w Babicach i Rozkochowie, a w I piątek miesiąca – od godz. 17.00 – 18.00, a potem Msza święta. Po Mszy spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

5. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. W czwartek 08.06 przypada Uroczystość Bożego Ciała połączona z procesją do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

  • I ołtarz – przy kościele – mieszkańcy Olszyn
  • II ołtarz – przy drodze – mieszkańcy Babic: oś. Kwiatowe, Anny, Piastowska, Jagiełły, Osiedlowa, Jadwigi, Trzupki
  • III ołtarz – przy figurce św. Józefa – mieszkańcy Wygiełzowa
  • IV ołtarz – przy Fundacji – mieszkańcy Rozkochowa.

Do niesienia baldachimu prosimy górników. Osoby niosące baldachim, feretrony, figurki, poduszki prosimy o ich przygotowanie i oczyszczenie przed procesją. Do udziału w procesji zapraszamy serdecznie dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatków, młodzież bierzmowaną, wszystkich parafian.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych przyjmujemy intencje Mszalne na miesiąc październik, listopad, grudzień. Prosimy o wybieranie także Mszy w tygodniu, a nie tylko w niedzielę, aby każdy mógł skorzystać z niedzielnej eucharystii.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza 1500 zł, który będzie przeznaczony na spłatę podestu pod boczne ołtarze.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Dariuszowi za przygotowanie dzieci do I komunii świętej, rocznicy komunii świętej, bierzmowania, ks. Bronisławowi za pomoc przy spowiedzi i udzielaniu komunii oraz panu organiście, panu kościelnemu z małżonką za piękną dekoracje kościoła.  

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy opieki Matki Bożej, błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego oraz zdrowia na każdy dzień. Dzieciom z okazji ich święta Bożej łaski. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

2023-05-28

Wróć

Msze Święte

Niedziele i święta:

Babice
o godz. 8:00, 11:00, 17:00

Rozkochów
o godz. 9:30

Dni powszednie:

Babice
o godz. 7:00 i 18:00

Rozkochów
czwartki o godz. 18:00

W okresie od 1.10. do 31.03
Msze Święte wieczorne
od poniedziałku do soboty odprawiane są o godz. 17:00


Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna:

wtorek i sobota:

7:30 - 8:00

środa i piątek:

17:30 - 18:00
(od października do marca)

18:30 - 19:00
(od kwietnia do września)


Spowiedź

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
W niedzielę i święta także
podczas Mszy św. do Ewangelii.