Ogłoszenia I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty w tygodniu będą o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a szczególnie dzieci z lampionami. Dzieciom będą rozdawane obrazki, które naklejamy na plansze. Kto będzie miał wszystkie obrazki na koniec rorat dostanie nagrodę. Prosimy, aby dzieci przynosiły serduszka wielkości 10 cm podpisane nazwiskiem i adresem. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Matki Bożej.

• środa – św. Andrzeja Apostoła
  • sobotę  – św. Franciszka Ksawerego

3. W związku z przypadającym w niedzielę wspomnieniem św. Barbary, patronki górników, Msza św. w ich intencji będzie w Babicach o godz. 11.00, a w Rozkochowie o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy górników w mundurach wraz z rodzinami.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą oraz

• w Rozkochowie w czwartek od godz. 16.30 i po spowiedzi Roraty,
  • w Babicach w czwartek od godz. 16.30 i piątek od godz. 16.00 do 17.00.
  • w piątek po Mszy świętej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

5. Trwa akcja „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” z której dochód przeznaczony  jest na pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin. Świece codziennie  można nabywać w zakrystii.

6. Za tydzień w niedzielę będziemy przyjmować na Msze św. na kwiecień, maj i czerwiec w zakrystii tylko po Mszy świętej, a nie przed Mszą! Także za tydzień przeżywamy dzień modlitw i solidarności z Kościołem na Wschodzie.

7. W poniedziałek na Msze świętą o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich, którzy pragną uroczyście rozpocząć rekolekcje oddania Matce Bożej. Jeszcze można wypożyczyć książki do ich odprawienia lub skorzystać ze strony internetowej: https://oddanie33.pl. Każdy kto chce odprawić je w swoim domu, pierwszy dzień rekolekcji rozpoczyna 29 listopada, aby zakończyć je 31 grudnia, a następnie 1 stycznia złożyć akt oddania Matce Bożej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

9. W zeszłą niedzielę do puszek na ubogich zebrano 1370 zł, za ofiary składamy Bóg zapłać.

10. W sobotę przypada I sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP  o godz. 16.00. Różaniec, medytacja a po niej Msza Święta. Zgodnie z zaleceniem metropolity krakowskiego będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.

11. Program roznoszenia opłatków na najbliższy tydzień:

Pan organista początek od godz. 9.30:

• wtorek 29 listopada – Babice: ul. Zamkowa, Parkowa, Św. Józefa, Stroma, potem Krakowska od poczty w stronę Wygiełzowa i powrót drugą stroną do skrzyżowania z ul. Zakopiańską
  • czwartek 1 grudnia – Babice: ul. Spółdzielcza, Topolowa, Cicha, Św. Jadwigi i Trzupki, Skłodowskiej, Konopnickiej, Jagodowa, Laskowa
  • sobota 3 grudnia – Babice: ul. Orzeszkowej, Wyszyńskiego, potem Krakowska od ul. Zakopiańskiej strona prawa w kierunku Kwaczały i ul. Włosieńska, powrót krakowska od Kwaczały strona lewa oraz ulice przyległe w kierunku kościoła

Pan kościelny początek od godz. 9.30:

• czwartek  1 grudnia – Olszyny: ul. Zatorska prawa strona w kierunku Jankowic z ul. Krótką, Ogrodniczą, Pasternakową , Leśną, Wiosenną i Różaną
  • piątek 2 grudnia – Olszyny: ul. Starowiejska, Przedszkolna, Młyńska, Wiślana, Koszykarska, oraz Zatorska od Jankowic strona lewa do Babic
  • sobota 3 grudnia – Olszyny: ul. Długosza, Zielona, Kasztanowa, Grzybowa, Sosnowa

12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia. Szczególne życzenia dla wszystkich górników, opieki swej patronki.

2022-11-27