Ogłoszenia Niedziela Chrystusa Króla

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najśw. Sakr., litania do NSPJ. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj także przyjęcie nowych ministrantów i scholistek na Mszy świętej o godz. 11.00.

• poniedziałek – Ofiarowania NMP
  • wtorek -  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i organistów
  • czwartek – św. Andrzeja Dung Lac i towarzyszy

3. W przyszłą niedziele rozpoczyna się Adwent. Roraty w tygodniu będą o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a szczególnie dzieci z lampionami. Dzieciom będą rozdawane obrazki, które naklejamy na plansze. Kto będzie miał wszystkie obrazki na koniec rorat dostanie nagrodę. Prosimy, aby dzieci przynosiły wycięte serduszka wielkości 10 cm podpisane nazwiskiem i adresem. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Matki Bożej.

4. Od wielu Caritas prowadzi akcję „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” polegającą na rozprowadzaniu świec wigilijnych z których dochód przeznaczony  jest na pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin. Jest to ofiara naszego serca. Koszt wyprodukowania świecy 7 zł. Można je nabywać w zakrystii.

5. W najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 10.00 w naszym kościele zostaną przyjęci nowi lektorzy naszego dekanatu Babice, wśród nich czterech chłopców z naszej parafii. Zapraszamy rodziny tych kandydatów do wspólnej modlitwy.

6. W zakrystii są do odbioru zamówione książki rekolekcji oddania Matce Bożej. Istnieje mozliwość także wypożyczenia 10 tych książkę ufundowanych przez Grupę Męską naszej parafii.

7. Od tego tygodnia p. kościelny i organista roznoszą opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie i złożenie im ofiary jako częściowego wynagrodzenia za ich prace w naszym kościele. Program roznoszenia opłatków na najbliższy tydzień:

Pan organista od wtorku do piątku od godz. 9.00, a w sobotę od godz. 11.00:

• wtorek 22 listopada od godz. 9.00 – Rozkochów ul. Kwiatowa, Źródlana, Wojskowa, Chemików
  • środa 23 listopada od godz. 9.00 – Rozkochów Dom Nauczyciela, ul. Na Górce, Podgórna, Wąska, Sikorskiego, od Domu Nauczyciela do Stawów
  • czwartek 24 listopad od godz. 9.00 – Rozkochów ul. Kopernika od Kwaczały, Sobieskiego, Na Bagnie, Piaśnica, Boczna, Mała, Babicka, Przylesie
  • sobota 26 listopad od godz. 11.00 – Rozkochów ul. Sikorskiego od Kwaczały po obu stronach drogi w kierunku Domu Nauczyciela, ul. Cisowa, Strażacka, Potokowa, Łąkowa

Pan kościelny od środy do soboty od godz. 9.00:

• środa 23 listopada - Włosień: od kościoła lewa strona w kierunku Rozkochowa z ulicami przyległymi powrót stroną prawą z ulicami przyległymi
  • czwartek 24 listopada – Wygiełzów: ul. Podzamcze, Skansenowa, Oświęcimska lewą stroną w kierunku stacji benzynowej, Dworska, Nowa, Kościuszki, powrót stroną prawą do ronda
  • piątek 25 listopada – Wygiełzów: ul. Lipowiecka od ronda w kierunku Płazy wraz z ul. Harcerską, Bukową powrót stroną lewą do ronda
  • sobota 26 listopada - Wygiełzów: ul. Grodzisko, Poniatowskiego, Kasprowicza, Browarna, Kazimierza Wielkiego, Mickiewicza w kierunku stacji benzynowej

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia.

2022-11-21