Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła

1. W naszej parafii przeżywamy dzień modlitwy za dzieci i młodzież naszej archidiecezji. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych z klasy III, a po Mszy spotkanie dla rodziców w kościele.

2. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa codzienne o godz. 16.30, zaraz potem Msza święta. W Rozkochowie różaniec o godz. 17.00 z wyjątkiem czwartków – wtedy najpierw Msza św. o godz. 17.00, a potem różaniec. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym pięknym nabożeństwie, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Dzieci będą otrzymywać obrazki do układania. Kto będzie miał wszystkie obrazki na zakończenie przewidziane są nagrody.

3. W tym tygodniu wspominamy:

• wtorek – św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • środa – św. Wacława, męczennika
  • czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriele i Rafała
  • piątek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • sobota - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy

4. Spotkanie kandydatów na ministranta w poniedziałek o godz. 15.30 w domu parafialnym, a w sobotę spotkanie scholki o godz. 09.00.

5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich świętych można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe po każdej Mszy św. w niedziele i dni powszednie. Ofiara na wypominki jednorazowe jest dowolna, a na roczne za jednego zmarłego jest taka jak intencja mszalna. Za zmarłych wypominanych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. oraz w każdy drugi piątek miesiąca odprawiana jest Msza św.

6. Przy tej okazji pamiętajmy o porządkach na grobach naszych bliskich. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę, bo trzeba wywieść pojemniki na śmieci przed Wszystkimi Świętymi. Pamiętajmy również o opłatach za groby (opłacamy je raz na 20 lat), abyśmy mogli z czego opłacić śmieci cmentarne, które są bardzo drogie. Także na nowym cmentarzu skończyły się opłaty za groby.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia, dzieciom i młodzieży życzymy wielu sił do pracy w nowym tygodniu zajęć.

2022-09-25