Ogłoszenia Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezus. Jutro kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30 rozpoczniemy śpiewem litanii loretańskiej, potem Msza św. i procesja różańcowa. O niesienie figurki MB Fatimskiej prosimy mamy dzieci komunijnych, a na procesji Bożego Ciała prosimy o niesienie figurki ojców dzieci komunijnych.
  2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała połączona z procesją do 4 ołtarzy. Msze święte będą o godz. 8.00, 10.00 i zaraz po procesji około 12.00 oraz o 17.00, w Rozkochowie o 13.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
  • I ołtarz – przy kościele – mieszkańcy Olszyn
  • II ołtarz – przy drodze – mieszkańcy ul. Wyszyńskiego, Orzeszkowej, Konopnickiej, Skłodowskiej, Laskowej
  • III ołtarz – przy figurce św. Józefa – mieszkańcy Wygiełzowa
  • IV ołtarz – przy Fundacji – mieszkańcy Rozkochowa (Rada Parafialna, OSP).

Do niesienia baldachimu prosimy górników. Osoby niosące baldachim, feretrony, figurki, poduszki prosimy o ich przygotowanie. Prosimy o udekorowanie domów na trasie ołtarzy. Także prosimy strażaków z Babic i Rozkochowa o pomoc policji w kierowaniu ruchem podczas procesji.  W tym dniu za udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Składka z tego dnia przeznaczona jest na budownictwie sakralne w naszej Archidiecezji.

1. Tradycyjnie zapraszamy do udziały w Oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. Po procesji będzie od razu Msza święta. Prosimy o noszenie baldachimu w poszczególne dni:
  • Piątek – mężczyzn z Babic
  • Sobota – mężczyzn z Olszyn
  • Niedziela – mężczyzn z Wygiełzowa
  • Poniedziałek – mężczyzn z Rozkochowa
  • Wtorek – Strażaków OSP Babice
  • Środa – ojców dzieci komunijnych
  • Czwartek – Strażaków OSP Rozkochów

Zakończenie oktawy w czwartek z błogosławieństwem dzieci i poświęcenie wianków. Zapraszamy przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała dzieci sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci w strojach komunijnych, osoby noszące figurki i feretrony, baldachim, górników, strażaków, panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

1. Próba dzieci sypiących kwiaty i dzieci do niesienia poduszek na Boże Ciało będzie w środę o godz. 17.00 przed kościołem. Prosimy o przyjście chętnych dziewczynek do sypania kwiatów oraz wszystkich dzieci komunijnych do niesienia poduszek. Prosimy rodziców o przyprowadzenie swoich pociech, aby potem na procesji dzieci wiedziały jak iść.
  2. W tym tygodniu przypada:
  • Poniedziałek – św. Antoniego, kapłana i dr Kościoła
  • Wtorek - bł. Michała Kozala, bp i męczennika
  • Piątek – św. Brata Alberta, zakonnika
  1. Spotkanie kandydatów na ministranta w poniedziałek o godz. 16.30 w domu parafialnym, szczególnie zapraszamy dzieci komunijne.
  2. Spotkanie kręgu biblijnego w środę po Mszy wieczornej. Zapraszamy.
  3. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Osobom świętującym imieniny bądź jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia oraz życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich Patronów. Szczęść Boże.

2022-06-12