Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do modlitwy do Ducha Świętego.

2. W poniedziałek przeżywamy Uroczystość NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00 a w Rozkochowie o godz. 18.00. Choć jest to dzień pracy i szkoły postarajmy się przyjść do kościoła i zachować świąteczny charakter tego dnia.

3. W tym tygodniu przypada:

• Środa – św. Jadwigi, królowej
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Sobota  – św. Barnaby, Apostoła.

4. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. W czwartek 16.06 przypada Uroczystość Bożego Ciała połączona z procesją do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

• I ołtarz – przy kościele – mieszkańcy Olszyn
  • II ołtarz – przy drodze – mieszkańcy ul. Wyszyńskiego, Orzeszkowej, Konopnickiej, Skłodowskiej, Laskowej
  • III ołtarz – przy figurce św. Józefa – mieszkańcy Wygiełzowa
  • IV ołtarz – przy Fundacji – mieszkańcy Rozkochowa.

Do niesienia baldachimu prosimy górników. Osoby niosące baldachim, feretrony, figurki, poduszki prosimy o ich przygotowanie i oczyszczenie przed procesją. Do udziału w procesji zapraszamy serdecznie dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatków, młodzież bierzmowaną, wszystkich parafian.

5. Dziękujemy rodzicom bierzmowanych za posprzątanie kościoła, terenu wokół, za dar ołtarza. Przy tej okazji dziękujemy ks. Dariuszowi za przygotowanie dzieci do I komunii świętej, rocznicy komunii świętej, bierzmowania, ks. Bronisławowi za pomoc przy spowiedzi i udzielaniu komunii oraz panu organiście, panu kościelnemu z małżonką za piękną dekoracje kościoła.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych przyjmujemy intencje Mszalne na miesiąc październik, listopad, grudzień. Prosimy o wybieranie także Mszy w tygodniu, a nie tylko w niedzielę, aby każdy mógł skorzystać z niedzielnej eucharystii.

7. Za tydzień ofiary w kopertach przeznaczone będą na dalszą spłatę bocznych ołtarzy. W miesiącu maju złożono 168 kopert za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Spotkanie kandydatów na ministranta w poniedziałek o godz. 16.30 w domu parafialnym. Zapraszamy chętnych chłopców szczególnie dzieci komunijne. Spotkanie scholi w piątek o godz. 16.30. zapraszamy chętne dziewczynki.

9. Spotkanie Grupy Męskiej w środę po Mszy wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy chętnych mężczyzn.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy opieki Matki Bożej, błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego oraz zdrowia na każdy dzień. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

2022-06-04