Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu, zwana I Niedzielą Męki Pańskiej.

2. W naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Cezary Kokociński, ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Vincentego a’Paulo. Program na niedzielę: Msze św. z nauką ogólną o godz. 8.00, 11.00, 17.00 i w Rozkochowie o 9.30, Gorzkie żale o godz. 16.00.  Program jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej parafii. Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia będzie w środę o godz. 11.00, a obłożnie chorych odwiedzimy w domach w poniedziałek od godz. 10.00. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii do dzisiaj. Dzieci i młodzież szkolna będzie uczęszczać na rekolekcje ze szkoły w poniedziałek i wtorek, w środę mają dzień spowiedzi i Msze o godz. 16.00. Młodzież ze szkół średnich zapraszamy na godz. 18.00.

Dzisiaj dzień imienin naszego pana kościelnego Ryszarda, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. Od tego tygodnia Msze święte wieczorne będą o godz. 18.00.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami będzie na Mszy św. o godz. 11.00, dlatego przed Msza gromadzimy się z palmami na zewnątrz kościoła. Po tej Mszy będzie konkurs na najwyższą Palmę. Każde dziecko które przyniesie palmę otrzyma słodką niespodziankę, którą ufundował pan radny Krzysztof Sadowski. Dodatkowo będzie Msza święta w Skansenie o godz. 13.00, gdzie po Mszy odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.

Jest to także II niedziela miesiąca, ofiary do kopert będą przeznaczone na spłatę ołtarza bocznego. Za dotychczasowe ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Wspólnie z parafią z Zatora organizowana jest pielgrzymka w weekend majowy 30.04-03.05. do Gietrzwałdu, w programie Kalisz – sanktuarium św. Józefa, Włocławek – sanktuarium męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki,  Święta Lipka, Stoczek Klasztorny, Laski, Niepokalanów, Warszawa. Koszt 770zł. Program szczegółowy i zapisy w zakrystii lub u ks. wikariusza.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia. Wytrwania w wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

2022-04-03