Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022

1. Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare - Radości.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, w Rozkochowie w czwartki o godz. 16.30
  • Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.00, a po nich Msza św., w czasie Gorzkich żali będzie zbierana składka na kwiaty do grobu Pańskiego. Na bocznym ołtarzu będzie wystawiona puszka na Jałmużnę Postną. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił ks. Cezary Kokociński, ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Vincentego a’Paulo. Program na najbliższą niedzielę: Msze św. z nauką ogólną o godz. 8.00, 11.00, 17.00 i w Rozkochowie o 9.30, Gorzkie żale o godz. 16.00.  Program jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej parafii. Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia będzie w środę o godz. 11.00, a obłożnie chorych odwiedzimy w domach w poniedziałek od godz. 10.00. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii do przyszłej niedzieli. Dzieci i młodzież szkolna będzie uczęszczać na rekolekcje ze szkoły w poniedziałek i wtorek, w środę mają dzień spowiedzi i Msze o godz. 16.00.

4. Od przyszłej niedzieli w związku z poluzowaniem restrykcji sanitarnych nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą, w czwartek w Rozkochowie od godz. 16.00, w piątek w Babicach od godz. 15.30. Po Mszy św. spotkanie młodzieży bierzmowanej. Przychodzimy też na drogę krzyżową i Msze św.

6. Wspólnie z parafią z Zatora organizowana jest pielgrzymka w weekend majowy 30.04-03.05. do Gietrzwałdu, w programie Kalisz – sanktuarium św. Józefa, Włocławek – sanktuarium męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki,  Święta Lipka, Stoczek Klasztorny, Laski, Niepokalanów, Warszawa. Koszt 770zł. Program szczegółowy i zapisy w zakrystii lub u ks. wikariusza.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa. Są do nabycia także baranki wielkanocne.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, świętującym imieniny i jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia. Wytrwania w wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

2022-03-27