O Parafii 500-lecie Aktualności Ogłoszenia Intencje Galeria Grupy parafialne Sakramenty Cmentarz Kontakt

Jubileusz 500 - lecia kościoła w Babicach.

W sobotę 1 czerwca przeżywać będziemy niezwykły jubileusz naszej świątyni. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego o godz. 11.00. W czasie Jubieluszu będziemy dziękować Panu Bogu za to że wybrał to miejsce by przez wieki było miejscem spotkania ludzi z Bogiem a ludziom za ich troskę o świątynię. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. na terenie przykościelnym ok. 20-30 minutowy koncert Orkiestry Dętej PODSTOLICE, (Orkiestra, którą założył 37 lat temu mój tata i prowadził przez wiele lat brat Stanisław obecnie gra pod dyrekcją Piotra Gawora mojego bratanka. Orkiestra jest laureatem wielu konkursów krajowych  i zagranicznych. We wtorek muzycy wrócili z Giuliano we Włoszech z międzynarodowego festiwalu orkiestr z okazałym pucharem – nagroda specjalną). Po koncercie odbędzie się prezentacja historii kościoła w sali kinowej. Będzie wtedy można otrzymać egzemplarz ksiąki. Wkrótce publikacja bedzie też dostępna w wersji PDF na stronie internetowej parafii .

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2024-05-31

Kancelaria czynna:

wtorek i sobota:

środa i piątek:

(od października do marca)

(od kwietnia do września)