O Parafii Aktualności Ogłoszenia Intencje Galeria Grupy parafialne Sakramenty Cmentarz Kontakt

Pielgrzymka do krajów nadbałtyckich

Pielgrzymka do krajów nadbałtyckich wraz z parafią Płaza

organizowana przez biuro podróży Overland.

LITWA – ŁOTWA – ESTONIA 03.07 - 08.07.2023r.

Trasa: Babice  – Troki – Wilno – Szydłowo – Góra Trzech Krzyży (Szawle) – Ryga – Talin – Kowno – Babice

1. DZIEŃ: wyjazd o północy 02/03.07.23r. przejazd autokarem do Trok – zwiedzanie zamku książęcego XIII – XVw., rejs po jeziorze „Galve”, a następnie degustacja miescowych karaimskich specjałów jak kibiny. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie, kolacja z regionalną muzyką.

2. DZIEŃ: śniadanie, przejazd do Wilna, zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym: Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Góra Trzech Krzyży, Katedra i plac katedralny, Ostra Brama, adoracja w kaplicy cudownego obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej, zaułek O. Bazylianów, cerkiew św. Ducha, ratusz, rynek, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, kościół Św. Anny, pomnik A. Mickiewicza, cmentarz na Rossie. W trakcie zwiedzania czas wolny. Powrót na nocleg, obiadokolacja.

3. DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie, pakowanie bagaży. Przejazd do Szydłowa zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, następnie przejazd na Górę Krzyży - to wzgórze znajdujące się kilka kilometrów od litewskiej miejscowości Szawle, Msza Święta. Swoją nazwę zawdzięcza znajdującym się na nim co najmniej kilkudziesięciu tysiącom krzyży. Krótki postój i przejazd do Rygi, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie, pakowanie bagaży. Zwiedzanie stolicy Łotwy – Rygi z przewodnikiem lokalnym. Spacer po ryskiej starówce. To urocze miasto nad Daugawą jest bogate w liczne zabytki: gotycką katedrę NMP, pomnik Rolanda, Ratusz, Małą i Wielką Gildią, Pałac Biskupów, kamienice secesyjne z ich głównym skupiskiem na ul. Alberta. Panorama miasta z wieży kościoła Piotra i Pawła (wjazd i zjazd). Czas wolny na kawę, pamiątki i przejazd na nocleg w okolice Tallina. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie, pakowanie bagaży. Zwiedzanie stolicy Estonii – Tallina z przewodnikiem lokalnym. Zobaczymy m. in. gotycką katedrę NMP, mury obronne (baszty, machikuły, krenelaże, fosy), zabudowania klasztoru Dominikanów, gotyckie domy tallińskiej starówki w tym Ratusz Miejski. Czas wolny nad Zatoką Fińska. Przejazd do hotelu w okolice Kowna, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie, pakowanie bagaży. Zwiedzanie Kowna z przewodnikiem lokalnym. Miasto to znane jest z wielu ciekawych zabytków. Do najciekawszych z nich należą: ruiny Zamku Kowieńskiego, Archikatedra Św. Piotra i Pawła, ratusz miejski, kamieniczki na rynku. Czas wolny na kowieńskiej starówce. Powrót do Polski. Obiad w trasie po stronie polskiej, powrót do Babic około godz. 24-tej.

CENA: 500 Euro i 700zł/os. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Dariusza.

Oferta została skalkulowana dla 48 osób płatnych, w przypadku zmiany ilości uczestników cena może ulec zmianie.

Cena zawiera: transport autokarem klasy LUX (pasy bezpieczeństwa, DVD, barek, klimatyzacja), opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, przewodników miejskich, ubezpieczenie KL i NNW. TFG i TFP. 5 noclegów w obiektach standardu ***, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, wieczorek Lwowski, obiad w drodze powrotnej, wszystkie bilety wstępów, degustacje oraz, rejs statkiem.

Przy wyjazdach zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego – paszport lub dowód osobisty.  Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych i centrach historycznych.

2023-01-29

Wróć

Msze Święte

Niedziele i święta:

Babice
o godz. 8:00, 11:00, 17:00

Rozkochów
o godz. 9:30

Dni powszednie:

Babice
o godz. 7:00 i 18:00

Rozkochów
czwartki o godz. 18:00

W okresie od 1.10. do 31.03
Msze Święte wieczorne
od poniedziałku do soboty odprawiane są o godz. 17:00


Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna jest czynna zaraz po Mszy Świętej

od poniedziałku do piątku
o godz. 7:30

o godz. 17:30 (od października do marca)

o godz. 18:30 (od kwietnia do września)

w soboty tylko o 7:30

Kancelaria jest nieczynna
w niedziele, święta
i pierwsze piątki miesiąca


Spowiedź

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
W niedzielę i święta także
podczas Mszy św. do Ewangelii.